Deklaracja dostępności
Centrum Projektów Rozwojowych Politechniki Warszawskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.omnis.pw.edu.pl.
Data publikacji strony internetowej: 13 lutego 2025 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 13 lutego 2025 r.
Status dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- filmy nie posiadają audiodeskrypcji
- niektóre elementy strony nie są dostępne cyfrowo
- w trybie mobilnym część elementów może być niedostępna
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 10 grudnia 2024 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 17 kwietnia 2025 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Centrum Projektów Rozwojowych Politechniki Warszawskiej:
e-mail: cpr@pw.edu.pl
telefon: (22) 234 2000
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej należy składać w Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami:
e-mail: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1314
telefon II: 695 910 787
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Skargi na brak zapewnienia dostępności należy składać w Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami:
e-mail: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1314
telefon II: 695 910 787
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Politechnika Warszawska, Gmach Rektorska4, ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa
Do budynku prowadzą trzy wejścia od ul. Rektorskiej. Przy żadnym z wejść nie ma schodów. Dla gości przeznaczone jest wejście główne z drzwiami rozsuwanymi automatycznie. Pozostałe wejścia wymagają karty dostępu. Szklane drzwi oznaczone są kontrastową taśmą.
Recepcja znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego. Część blatu jest obniżona.
Dla osób na wózku dostępny jest cały budynek. W budynku są trzy windy.
Klatki schodowe są oznaczone, schody oklejone są taśmami kontrastowymi atypoślizgowymi.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest na każdym piętrze, dobrze oznakowana.
Przed budynkiem, na parkingu wyznaczono dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno miejsce znajduje się również w garażu podziemnym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Pomieszczenia są oznaczone tabliczkami informacyjnymi w alfabecie Braille’a.
W budynku są zainstalowane aktuatory w ramach systemu nawigacji wewnątrzbudynkowej.
W budynku znajduje się krzesło ewakuacyjne.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W budynku są pętle indukcyjne – na parterze w recepcji oraz w pokoju Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami (0.24), na pierwszym piętrze w auli głównej (1.01), na trzecim piętrze w sali spotkań (3.07), na czwartym piętrze w sali konferencyjnej (4.07).
Brak możliwości skorzystania z pomocy tłumacza polskiego języka migowego (PJM).